Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies oraz zapisanie ich w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zrozumiałem i akceptuję

Piotr SitkoW latach 2004-2011 pracowałem w Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w Rzeszowie. Fundusz obsługuje wypłaty świadczeń dla pracowników, których pracodawcy stali się niewypłacalni w rozumieniu ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. W FGŚP głównie zajmowałem się windykacją wypłaconych przez Fundusz świadczeń. W 2011 r. kwota należności do zwindykowania na moim stanowisku pracy oscylowała w granicach 50 mln zł.

 

Od października 2011 r. obsługuję Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu (na stanowisku radcy prawnego). To trzecia co do wielkości uczelnia w południowo-wschodniej Polsce (po Uniwersytecie Rzeszowskim i Politechnice Rzeszowskiej) Uczelnia zatrudnia ponad 300 pracowników. Studiuje na niej ponad 3000 studentów.

 

Od października 2011 prowadzę indywidualną Kancelarię Radcy Prawnego, gdzie obsługuję przedsiębiorców (z branży budowlanej, chemicznej, transportowej oraz instytucje finansowe). W ramach Kancelarii obsługuję także osoby fizyczne.

 

W obsługiwanych przedsiębiorców odpowiadam za:

 

W 2013 r. zdałem egzamin uprawniający do otrzymania licencji doradcy restrukturyzacyjnego (syndyka masy upadłości). W 2014r. zostałem wpisany na listę doradców restrukturyzacyjnych prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości. Od 2015 r. czynnie wykonuję funkcje w postepowania upadłościowych i restrukturyzacyjnych przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Obecnie prowadzę 16 postępowań.