Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies oraz zapisanie ich w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zrozumiałem i akceptuję

Prawo karneZakres świadczonych usług prawniczych przez Kancelarie Prawną Temida w dziedzinie prawa karnego:

Procedura postępowania w sprawach karnych w kancelarii Temida przebiega w następujący sposób, gdzie wyróżnić można postępowanie: przygotowawcze, sądowe, apelacyjne, kasacyjne
o wznowienie procesu, o odroczenie wykonania kary, warunkowe zwolnienie, o zmianę postanowienia. Warto w takim zakresie zapewnić sobie pomoc profesjonalnego prawnika działającego elastycznie na wszystkich etapach prowadzenia sprawy. W sferze działalności prawników leży obsługa spraw karnych powszechnych, gospodarczych, skarbowych, wykonawczych i wykroczeniowych.

 

Masz prawo do obrony! Jakie są prawa podejrzanego/oskarżonego? – pomoc Adwokata 

 

Podejrzany i oskarżony posiada uprawnienia procesowe w tym również do składania wyjaśnień. Prawo do odmowy składania wyjaśnień lub też odmowy odpowiedzi na poszczególne pytania to tylko kilka z uprawnień przysługujących klientom kancelarii. Warto skorzystać z pomocy adwokata, który ma prawo być obecny przy czynności przesłuchania i reprezentować podejrzanego (oskarżonego) na każdym etapie procesu.

 

Reprezentacja przed sądami w sprawach wypadków drogowych, oszustw, wyłudzeń, kradzieży, przestępstw skarbowych.

Adwokat Rzeszów sprawy karne. Dobry Adwokat z Rzeszowa Gniewomir Jakubowski – sprawy karne.

 

Kancelaria Prawna TEMIDA (prawo karne Rzeszów) zajmuje się prowadzeniem spraw przestępstw i wykroczeń skarbowych, a także spraw karnych wykonawczych, które obejmują kwestie związane z wykonaniem kary. Wyróżnić można m.in. zasady stosowania dozoru elektronicznego, warunki i zasad odbywania kary, warunkowego przedterminowego zwolnienia, odroczenia wykonania kary, przerwy w wykonywaniu kary. Oczywiście tematyka prawa karnego w tym obszarze jest tak obszerna, że każdy przypadek należałoby omówić z dobrym prawnikiem z Rzeszowa Gniewomirem Jakubowskim.

 

Dobry adwokat do spraw karnych Rzeszów – adwokat Gniewomir Jakubowski

 

Kancelaria Prawna w Rzeszowie, prawo karne – dla kogo dedykowane są usługi prawnicze?

 

Kancelaria TEMIDA reprezentuje interesy zarówno domniemanych sprawców przestępstw (podejrzanych i/lub oskarżonych), jak i pokrzywdzonych przestępstwem (oskarżycieli posiłkowych lub oskarżycieli prywatnych). Z zakresu prawa karnego można wyróżnić m.in. kradzieże i kradzieże z włamaniem, rozboje, kradzieże rozbójnicze, wymuszenia rozbójnicze. Kradzieże z włamaniem mogą dotyczyć domów, mieszkań czy też firm prywatnych.

Świadczona jest pomoc prawna w sprawach z zakresu prawa karnego, z naciskiem na postępowania dotyczące, przestępstw gospodarczych, przestępstw przeciwko mieniu, przestępstw korupcyjnych oraz przestępstw skarbowych.

Kancelaria prowadzi sprawy również te najbardziej skomplikowane. Adwokaci z Rzeszowa posiadają doświadczenie w postępowaniach z zakresu szeroko rozumianego prawa karnego gospodarczego. Prawnicy z Kancelarii TEMIDA doradzali w wielu tematach m.in. w sprawach o oszustwa, przywłaszczenia, działania na szkodę spółek, działania na szkodę wierzycieli, korupcję, a także przestępstwa na rynku kapitałowym. Adwokaci zajmują się również sprawami dotyczącymi przestępstw skarbowych w szczególności w przypadkach tzw. karuzel VAT.

 

Europejski Nakaz Aresztowania – Adwokat Rzeszów

 

Adwokaci mogą poprowadzić również sprawy związane z postępowaniem dotyczącym Europejskiego Nakazu Aresztowania. Klienci reprezentowani są wówczas przed organami ścigania tj. prokuraturą, sądami, policją etc.

 

Jak kancelaria może pomóc w sprawach penitencjarnych?

 

Prawnicy pomagają przygotowywać wnioski o warunkowe przedterminowe zwolnienie oraz reprezentujemy klientów przed sądami. Istnieje możliwość ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbywania reszty kary, dlatego dobry adwokat pomaga przygotować wymaganą dokumentację w tym zakresie. Sporządzając wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbywania reszty kary warto w odpowiedni sposób przedstawić nie tylko sposób postępowania skazanego, ale również przedłożyć odpowiednie dokumenty. Kancelaria TEMIDA pomaga klientom w odpowiednim doborze i skompletowaniu dokumentacji oraz sporządzeniu wniosków. Udzielamy również pomocy w formie reprezentowania klientów przed sądami.