+48 724-474-493 biuro@kancelaria-temida.pl

Kancelaria Prawna Rzeszów

Prawo sportowe

Oferujemy kompleksową obsługę prawną podmiotów działających w dziedzinie sportu, obejmującą również wsparcie prawne w następujących obszarach:

Tworzenie statutów oraz dokumentów wymaganych przy zakładaniu polskich związków sportowych oraz pomoc w uzyskiwaniu zezwoleń na działalność.

Zastępstwo prawne w postępowaniu rejestrowym polskich związków sportowych zarówno w rejestrze prowadzonym przez prezesa Polskiej Konfederacji Sportu, jak i w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Opracowywanie statutów, innych aktów organizacyjnych oraz dokumentów wymaganych przy tworzeniu stowarzyszeń kultury fizycznej, sportowych spółek akcyjnych i związków sportowych.

Opracowywanie projektów regulaminów i innych wewnętrznych aktów organizacyjnych podmiotów działających w dziedzinie sportu.

Uzyskiwanie wszelkiego rodzaju licencji uprawniających do udziału w współzawodnictwie sportowym.

Reprezentowanie osób i podmiotów uczestniczących w współzawodnictwie sportowym przed międzynarodowymi organizacjami sportowymi.

Uzyskiwanie statusu zawodnika profesjonalnego i amatora oraz pozyskiwanie przez zawodników obcokrajowców pozwoleń na pracę i dopełnienie wymaganych formalności.

Reprezentowanie oskarżonych i ukaranych w postępowaniach dyscyplinarnych oraz innych postępowaniach prowadzonych przez właściwe organy polskich związków sportowych.

Reprezentowanie zawodników, związków sportowych i klubów sportowych w stosunkach z polskimi związkami sportowymi.

Sporządzanie skarg na orzeczenia właściwych organów dyscyplinarnych polskich związków sportowych do Trybunału Arbitrażowego do Spraw Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim oraz reprezentowanie ukaranych w postępowaniach wywołanych wniesieniem skargi.

Świadczenie usług zastępstwa prawnego w postępowaniach przed sądami powszechnymi i polubownymi w sprawach o roszczenia majątkowe i niemajątkowe wynikłe w związku z uprawianiem sportu.

Wyślij wiadomość

Skorzystaj z formularza kontaktowego.

  Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
  Przepraszamy, wiadomość nie mogła zostać wysłana. Popraw błędy i spróbuj ponownie.

  Dane kontaktowe

  Numer kontaktowy:

   +48 724-474-493

  Sekretariat Kancelarii:

  +48 517-068-225 +48 517-068-593

  Adres e-mail:

  biuro@kancelaria-temida.pl

   ​ul. Dąbrowskiego 44 35-036 Rzeszów

   od Pn. do Pt. w godzinach 9:00 - 17:00